YouTube saldırganının kimliği belli oldu

Created | By: admin | 4 Nisan 2018
YouTube saldırganının kimliği belli oldu
YouTube‘un Kaliforniya eyaletinin San Bruno şehrinde bulunan genel merkezinde yaşanan olayda silahlı bir saldırgan 3 kişiyi yaraladı. Olayın ardından intihar eden kadın saldırganın kimliği de belli oldu.  Olayda hayatını kaybeden ve şüpheli kişi olduğu kadının isminin İran asıllı bir Kaliforniyalı Nasim Aghdam olduğu açıklandı. San Bruno polisi olay sırasında yaptığı açıklamada, silahlı saldırganın ile aktif bir çatışma içinde olduklarını bildirerek, vatandaşların bölgeden uzak durulması istendi. Diğer taraftan, bölgeye birçok ambulans ve yardım ekibinin sevk edildiği de açıklandı. Bölgeden ABD televizyonlarına yansıyan ilk görüntülerde, binalardan çıkan yüzlerce çalışan polis memurları tarafından arandıktan sonra güvenli bölgeye götürülüyor.

Silahlı saldırgan kesinleşti

Google‘dan yapılan açıklamada, şirketlerin yetkililerle iletişim halinde oldukları ve resmi bilgilerin elde edilmesinin ardından kamuoyuna bilgi verileceği kaydedildi. San Bruno’daki ana merkezinde toplam 4 binası bulunan YouTube‘un yaklaşık 2 bine yakın çalışanı bulunuyor.  Saldırının önce 2 ya da 3 el silah sesi ile başladığını iddia eden bir görgü tanığı sonradan 10 el daha silah sesinin geldiğini belirtti.

Saldırgan bir kadın

Görgü tanıklarına dayandırılan bilgiye göre saldırganın bir kadın olduğu ve saldırgan kadının kendini vurarak intihar ettiği açıklandı. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan San Bruno Polis Şefi Barberini, saldırganın Nasim Najafi Aghdam adında bir kadın olduğunu doğruladı. Ayrıca 3 yaralı olduğunu da belirten polis şefi, bu tarz saldırılarda standart prosedürü uyguladıklarını söyleyerek polis ekiplerinin binadaki bütün odaları kontrol ettiklerini sözlerine ekledi. Olayda dikkat çeken kısım ise Nasim Najafi Aghdam’ın eski bir Youtuber olması. Zamamında çektiği viral klipler ile bilinen Aghdam, ardından sanal ortamda az ilgi görerek tarihin tozlu sayfalarında kaybolmuştu. San Francisco General Hastanesinden yapılan açıklamada, yaralılardan 36 yaşındaki bir erkeğin durumunun kritik olduğu belirtildi. Açıklamada, 32 yaşındaki bir kadının da durumunun ciddiyetini koruduğu, 27 yaşındaki bir kadının ise sağlık durumunun iyi olduğu duyuruldu. Olayın neden gerçekleştiği ile ilgili kesin bir bilgi verilmedi.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS