WhatsApp’ta sesli mesajlar gizlice nasıl dinlenir?

Created | By: admin | 29 Haziran 2018
WhatsApp’ta sesli mesajlar gizlice nasıl dinlenir?
WhatsApp bugün vazgeçillmez uyglamalarımızdan biri haline geldi. Görüntülü görüşme, döküman gönderme, fotoğraf ve video paylaşma, grup oluşturma ve daha birçok özelliği bulunan uygulama özel hayatımızdan iş dünyasına kadar birçok alanda karyımıza çıkıyor. Uygulamada uzun süredir yer alan özelliklerden biri olan sesli mesaj gönderme özellikle yazı yazamadığımız durumlarda imdadımıza koşan bir çözüm. Sesimizi kayıt ederek mesaj gönderebildiğimiz bu özellik sayesinde kullanıcılar birbirlerine ses kayıtlarını iletebiliyor. Ancak bu ses kayıtlarını kalabalık ya da etrafınızda birilerinin olduğu bir yerde dinlemeye kalktığınızda istenmeyen kulak misafirlerine maruz kalabiliyorsunuz. Zira telefonun hoparlöründen gelen ses zaman zaman yüksek olabiliyor. Bir de ses kaydının komik, eğlenceli ya da istenmeyen kelimeler içermesi gibi durumlar sıkıntılı sonuçlar doğurabiliyor. Bunun engel olmanın yolu ise basit bir ipucundan geçiyor.  Bu yöntemi kullanarak sesli mesajları telefonun hoparlörü yerine ahizesinden dinleyebilir ve etraftakilerin sesli mesajınızı dinlemesine engel olabilirsiniz. Ancak küçük bir yöntem kullanarak bu sesli mesajların sadece sizin tarafından dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri aşağıda adım adım ve kolay bir şekilde anlatıyoruz:
  • Öncelikle gelen sesli mesajın üzerine tıklayarak dinlemeye başlayın.
  • Tıklamanın hemen ardından telefonu kulağınıza götürün.
  • Bu işlemi yaptığınızda WhatsApp telefonun hoparlöründen verdiği sesi kulağınıza aktaracak. Güvenli bir şekilde ses kaydını dinleyebilirsiniz.
Bu işlemi yaparken telefonu kulağınızdan uzaklaştırıp tekrar yatay konuma getirirseniz ses kaydının dinlenmesi duracaktır. Güvenlik için yapılan bu uygulama sesin tekrar hoparlöre verilmesinin de önüne geçiyor. Ses kaydını tekrar dinlemeye başlar ve telefonu kulağınıza götürürseniz ses kaydı tekrar ahizeden dinlenir hale gelecektir.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS