WhatsApp’ta hesap bilgileri nasıl istenir?

Created | By: admin | 29 Mayıs 2018
WhatsApp’ta hesap bilgileri nasıl istenir?
Facebook’un yaşadığı veri skandalı sosyal ağın kendine çeki düzen vermesine neden oldu. Kullanıcı lehine birçok yeniliğin kullanıma sunulduğu son günlerde Facebook’un sahibi olduğu Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalar da bu yeniliklerden nasibini aldı. Bunlardan biri de WhatsApp’a gelen hesap bilgilerini talep etme özelliği. Bu özellik sayesinde uygulamada yer alan kişisel verilerinizi görebiliyor ve toplu olarak bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Bu yeni özellik hem Android hem iOS işletim sistemi sürümlerinde kullanılabiliyor. Biz bu yazımızda Android işletim sistemli bir telefon üzerinden bu işlemi nasıl yapacağınızı gösteriyoruz. Yazıda kullanılan ekran görüntüleri de bu işletim sistemi üzerinde alındı. Yazının sonunda benzer işlemi iOS üzerinde nasıl yapacağınızı da anlatıyoruz. İşte adım adım WhatsApp’ta hesap bilgileri nasıl istenir kılavuzu:
  • Öncelikle uygulamaya giriyoruz. Ardından sağ üst bölümde yer alan üst üste üç noktaya tıklıyoruz.
  • Açılan menüden Ayarlar bölümüne dokunarak buraya giriyoruz.
  • Açılan sayfada Hesap bölümüne giriyoruz.
  • Hesap bölümünde Hesap bilgilerini talep et menüsüne tıklıyoruz.
  • Burada raporu talep et sekmesine tıkladığınızda işlem tamamlanıyor.
WhatsApp‘ın açıklamasına göre bu işlem için yaklaşık 3 gün beklemek gerekiyor. Bu değerin maksimum olduğunun ve birkaç saat içinde talebin yerine getirelebildiğini de belirtelim. Talep edilen bilgiler arasında mesajlar ya da paylaşılan fotoğraflar yer almıyor. Sadece WhatsApp grupları ya da profil fotoğrafları gibi genel bilgiler yer alıyor.

WhatsApp’ta hesap bilgileri nasıl görüntüleniyor?

Bu talebi yaptıktan sonra zaman zaman aynı menüye tekrar girip bilgilerin gelip gelmediğini kontrol etmek gerekiyor. Rapor hazırlandıktan sonra indirmek için birkaç haftanız bulunuyor. Olur da indiremezseniz tekrar bilgi talebinde bulunabiliyorsunuz. Gelen rapor temelde bir HTML raporu ve telefonunuza ZIP dosyası halinde indiriyorsunuz. Bu dosyayı bilgisayarda açıp içeriğine bakabiliyorsunuz.

iOS işletim sistemli bir telefonda WhatsApp’ta hesap bilgileri nasıl istenir?

Bu bilgileri iOs işletim sistemine sahip bir telefonda da isteyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar->Hesap->Hesap Bilgilerini Talep Et->Raporu Talep Et menüsüne girmeniz yeterli. Raporu belli zaman aralıklarında yeniden talep edebiliyorsunuz. Rapor cep telefonuna geldiği için ilgili menüyü arada sırada kontrol etmenizde fayda var.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS