Uçan taksi girişim şirketi Lilium, yeni yöneticiler aldı!

Created | By: admin | 9 Kasım 2018
Uçan taksi girişim şirketi Lilium, yeni yöneticiler aldı!
Şimdilerde otomotiv gündeminde otonom sürüş teknolojileri ve uçan arabalargündemde. Teknoloji şirketleri ile otomotiv şirketleri de birlikte çalışıp bu hedefleri gerçekleştirmek için her geçen gün yeni adımlar atıyor. Yabancı uçan taksi girişim şirketi Lilium, bu hedefler doğrultusunda kurulmuş bir ‘startup‘. Bu doğrultuda deneyimli kişilerden yardım almak için üç yeni çalışanı, geçtiğimiz günlerde bünyesine kattı.

Eski Audi ve Airbus çalışanları işe alındı!

Lilium, kendi hedefleri doğrultusunda şirkete yardımcı olacak kişileri eski Audive Airbus çalışanlarından seçti. Bu çalışanlar otonom uçuş, araç üretimi ve yasal yollar gibi noktalarda şirkete yol açacak. lilium Audi’de otonom sürüşün başı olan Mirko Reuter şirkette göreve başlayan isimlerden birisi. Yeni görevi otonom uçuş müdürlüğü olacak. Mekatronik, robotik ve otomasyon alanlarındaki eğitimi ve geçmişi sayesinde, şirkete çok şey katacağına inanıldığı belirtildi. Lilium’un Uçak Montaj Merkezi Müdürü olarak işe başlayan Jakob Waeschenbachise eski bir Airbus çalışanı. Airbus’ta kurulumdan sorumlu olan Jakob, şirketin uçak montajını hızlandırması için yeni fabrika kurulması noktasında yardımcı olacak. Basın toplantısında anlatıldığı kadarıyla Lilium’un amacı, uçak üretim sürecini tıpkı otomobil üretim süreci gibi daha basit bir hale getirmek. Tabii uçağa göre. Yeni göreve başlayan son kişi ise Airbus’ın eski Kiralama ve Finans Başkan Yardımcısı Rochus Moenter. Şimdi ise Lilium şirketinde genel danışmanlık ve yasal işler başkanlığı yapmakta. Uçan taksi hizmeti, devreye girdiği zaman yasal işlerle uğraşmak için epey vakit ayıracak gibi duruyor.

Lilium ilk hizmetin 2025 yılında yapılacağını düşünüyor!

Bu yeni çalışanlar ile birlikte Lilium, gökyüzünde isteğe bağlı hizmet veren uçan taksi hizmeti için kararlı adımlar attı. Şirket önümüzdeki sene içerisinde dikeykalkış ve dikey iniş testlerini, insanlı testlerle birlikte yapacağını da duyurdu. Tüm bu test aşamaları tamamlandıktan sonra şirket faaliyete başlayacak. Bunun için tahmin ettikleri lansman tarihi ise 2025 yılı. Lilium’un bu konudaki en büyük iddialarından birisi ise, bu araçlarla birlikte seyahat sürelerinin çok kısalacağı ve otomobilli seyahatlerle aynı ücret çizgisinde bulunacakları. Yine de şirketin bir girişimcilik şirketi olduğunu akılda tutmak gerekiyor. Umut bağlamak için halen biraz erken.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS