Türkiye’de otomobil almak artık çok zor!

Created | By: admin | 5 Eylül 2018
Türkiye’de otomobil almak artık çok zor!
Değişken döviz kurları, artan vergi oranları, gelişen teknolojiler, yükselen maliyetler, lojistik sorunlar derken özellikle ülkemizde sıfır km otomobil fiyatları inanılması güç bir noktaya ulaştı. Sıfır araba almak isteyen sürücüler artık kıvranacak hale gelmiş durumda. Örnek verecek olursak; 68 bin 700 TL’den satılan Opel Corsa bugün satın almak istediğinizde 102 bin 900 TL’ye gelen fiyatıyla dudak uçuklatıyor adeta. Bunun dışında en eski otomotiv markalarından biri olan Renault, en ucuz sıfır Renault otomobilini minimum 97. 900 TL’den satışa sunmuş durumda. ABD ile Türkiye arasındaki ekonomik savaş, haliyle birçok markayı da etkilemekte. Birçok binek otomobil markası Türkiye’deki otomobil fiyatlarını yukarıya çekti kurlardan dolayı. Otomobil sitelerinde yankı uyandıran söz konusu fiyat listeleri, şimdiden birçok sürücüyü sinirlendirmiş gibi duruyor.

Türkiye’de otomobil almak artık çok zor!

Birçok marka sadece binek otomobillerine değil, aynı zamanda hurda araç teşviki için uygulanan ÖTV indirimli fiyatlara da zam yaptı. Daha önce hiç araba kullanmamış ya da 16 yaşından daha eski arabası olmayan kişiler de hurda araç teşvikinden faydalansalar bile ortaya çıkan fiyatlandırma cep yakacak cinsten adeta. Otomotiv Distribütörleri Derneği, Ağustos 2018 raporunda Ağustos 2017’ye kıyasla binek otomobil satışlarının yüzde 50’den daha fazla azaldığını açıklamıştı. Renault, Opel, WV gibi ülkemizde faaliyet gösteren firmaların zamları, potansiyel alıcı sayısını da düşüşe geçirmiş durumda. Bu durum karşısında sıfır araba almak isteyen sürücüler ne yapacak açıkçası bilmiyoruz.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS