Turkcell yerli otomobili mağazalarında satacak

Created | By: admin | 11 Nisan 2018
Turkcell yerli otomobili mağazalarında satacak

Son yıllarda dönüşüm geçiren teknoloji şirketlerine Turkcell de katıldı. CEO ve üst düzey yöneticileri değişen firma, şimdi de mağazalarını dijital dünyanın gerekliklerine göre dönüştürüyor. Konuyla ilgili olarak bir grup gazeteci ile bir araya geldiğimiz Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, mağazların dijital dönüşümünü anlattı.

 Dönüşüm 2 yıl önce başladı

Turkcell mağazalarının dönüşümü 2 yıl önce başladı. Bu dönüşümün mağazalarda dekorasyon, altyapı, ticaret modeli, müşteri deneyimi ve çalışanların  kültür dönüşümü ile uyum içerisinde olması hedeflendi. Murat Erkan’dan aldığımız bilgilere göre projenin ilk adımı gelişen ve değişen müşteri beklentileri doğrultusunda onlara yaşatmak istedikleri deneyimi belirlemek oldu.  Mağazalarda kağıt poster ve broşür dönemi sona erdi. Bütün kampanyalar dijital ekranlar üzerinden yönetilik hale geldi. Tabletler üzerinden güvenli dijital imza teknolojisini de kullanıma sunduklarına belirten Murat Erkan, çalışanlar için sertifikasyon programını da hayata geçirdiklerinden bahsetti. Bu program kapsamında yaklaşık 11 bin çalışana toplamda 80 bin saatlik eğitimler verildi. Dijital sınav ve değerlendirme merkezlerinde başarılı olan 6 bin 240 çalışan sertifika almaya hak kazandı.

Bu programın da etkisi ile çalışan işten ayrılma oranının yüzde 30’lara gerilemesini beklediklerini belirten Erkan, müşteri memnuniyet skorunun da 5 üzerinden yapılan değerlendirmede 4,23’den 4,36’ya yükseldiğini söyledi.  2016 yılı sonunda iki pilot mağazayla başlayan dönüşüm yolculuğu 2017 sonunda 1400 mağazayla tamamlandı.

Fiber için altyapı zorunluluğu geldi

Murat Erkan‘dan aldığımız bilgiye göre artık yeni binalar inşa edilirken fiber altyapısı getirme zorunluluğu geldi. Buna göre bina yapımı sırasında fiber altyapısı için operatörlerden onay alınması gerekecek. Bu sayede ortak bir altyapı kurulurken, yeni binalarda yaşanan port bulamama, fiber kablo döşeme ya da kanal bulma sorunları ortadan kalkacak.

Yerli otomobil Turkcell mağazalarında satılacak

Murat Erkan‘ın verdiği bilgilere göre yerli otomobilde iş ortaklarından biri olan Turkcell, bu otomobiller üretildiğinde mağazalarında bu aracı satmayı planlıyor. Tesla modeli ile ilerleyebileceklerini belirten Erkan, “iş ortaklarımız bize bu konuda sürekli sorular soruyor, Elbette biz de yerli otomobili mağazalarımızda satabiliriz“ dedi.

Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan ile gerçekleştirdiğimiz röportajı aşağıda izleyebilirsiniz:

Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS