NASA’nın robot arıları göreve hazır!

Created | By: admin | 5 Nisan 2019
NASA’nın robot arıları göreve hazır!
NASA dün Twitter hesabından robot arılarının duyurusunu yaptı. Uzaya gönderilecek olan bu arılar orada ne yapacak? NASA robot arılar için hangi görevleri belirledi? İşte detaylar…

NASA, insan-robot etkileşimini inceleyecek!

Robot arılar basit deneylerde astronotlara yardımcı olacak. Uzay istasyonuna gönderilecek olan üç robot da fanları sayesinde diledikleri gibi uçabiliyor. Uçmalarının yanı sıra kendilerini şarj etme özelliği de onları astronotların en iyi arkadaşları yapacak. Çünkü görevleri tamamen astronotların basit deneylerine ve araştırma yapmalarına yardımcı olmak. Bu ana görevlerin yanı sıra yine astronotların bakım yapmalarına ve envanterleri takip etmeleri konusunda da arılar iş başında olacak. Astroarılar, Kaliforniya’daki Ames Araştırma Merkezi‘nde geliştirildi ve üretildi. Uzayda hareket edebilmek için fanlarını kullanacak olan robotlar, bu sayede istedikleri eksende ve yönde hareket edebilecekler. Robotlar yönlerini üzerlerinde takılı olan kamera ve sensörler sayesinde bulacak. Astronotlara deneylerinde ve araştırmalarında yardımcı olmak için de robotik kollarını kullanacaklar.
Yerleştirilmiş video
NASA @NASA

Our @Space_Station crew is gaining 3 robotic helpers — Astrobees! 🐝 These cube-shaped robots will stay busy, flying around the orbital lab assisting basic tasks & allowing our astronauts more time for science. But how will they do it? See for yourself: https://go.nasa.gov/2UdruqL 

1.097 kişi bunun hakkında konuşuyor
Astroarılar pille çalışıyorlar ve kendilerini şarj etme özelliğine sahipler. Ayrıca astronotlar diledikleri zaman robotlara ait güç istasyonuna arıları bağlayıp şarj edebilecekler. Astroarılar ayrıca insan-robot etkileşiminin gözlemlenmesinde de önemli bir rol oynayacak. Üç robottan ikisinin bu ay uzay istasyonuna gitmesi bekleniyor.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS