Milli savaş uçağı milli jet motor ile uçacak!

Created | By: admin | 9 Kasım 2018
Milli savaş uçağı milli jet motor ile uçacak!
Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan F-16 uçaklarının yerini alması planlanan Milli Muharip Uçak, Savunma Sanayii Başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre milli jet motor ile uçacak!

Milli savaş uçağımızda milli jet motor kullanılacak!

THK envanterinde yer alan F-16 uçaklarının 2030’lu yıllardan itibaren kademeli olarak devreden çıkartılması planlanırken yerine yurt içi imkan ve kabiliyetlerle tasarlanan Milli Muharip Uçak kullanılması hedefleniyor. Bu kapsamda ilk adımlar atılırken Savunma Sanayii  Başkanlığı ile TRMOTORarasında Milli Muharip Uçak Özgün Motor Geliştirme Programı Çerçeve Sözleşmesi imzalandı.
Embedded video
Ismail Demir @IsmailDemirSSB

Savunma Sanayii Başkanlığımız ile TRMOTOR arasında Milli Muharip Uçak Özgün Motor Geliştirme Programı Çerçeve Sözleşmesi imzalandı. Milli uçağımız milli jet motoruyla uçacak.

1.687 kişi bunun hakkında konuşuyor
Milli Muharip Uçağının nihai olarak motorunun yerli olmasını amaçladıklarını ifade eden Demir, tamamen özgün bir motorun geliştirilmesi için TR Motor adlı şirketin kurulduğunu aktardı. Savunma Sanayii Başkanı Demir, geliştirmeye daha yeni başlanıldığı ve mesafenin oldukça fazla olduğunu vurguladı. 10 yıla yakın bir süreden bahseden İsmail Demir, uçağın geliştirilmesi konusunda ana yüklenici olarak Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin (TUSAŞ/TAI) seçildiğini de duyurdu. Bugünkü imzayla özgün bir turbofan jet savaş uçağı motoru geliştirilmesi süreci başlarken program kapsamında motorun, kritik alt sistem ve komponentlerinyerli imkanlarla geliştirilmesi amaçlanıyor.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS