Manuş Baba’dan ‘Çalıntı’ İddialarına İlginç Savunma!..

Created | By: admin | 9 Mart 2018
Müzik dünyası geçtiğimiz haftalarda (ç)alıntı müzik iddiaları ile yine çalkalanmıştı! Bu kez konunun tarafları ‘Senden Gayri’ şarkısı ile Atilla Yılmaz ve ‘Eteği Belinde’ şarkısı ile son günlerin popüler ismi Manuş Baba idi. Atilla Yılmaz, ‘Senden Gayri’ şarkısının müziğinin izin alınmadan ‘Eteği Belinde’ eserinde kullandığını iddia etmiş, MSG tarafından alınan “İki eserin tempoları farklı olsa da ara nağmelerin bire bir aynı olduğu tespit edildi” raporu ile Manuş Baba hakkında 51 bin TL’lik dava açtı. Davanın reddini isteyen Manuş Baba, önceki gün görülen davada şu sözleri sart etti;
Bu eser Youtube’da 165 milyon kez izlenmiş ve bizzat benim tarafından bestelenmiştir. Ara nağmelerin aynı olması, eserlerin aynı olacağı anlamına gelmez.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS