İnternet fiyatları için büyük zam kapıda!

Created | By: admin | 19 Aralık 2018
İnternet fiyatları için büyük zam kapıda!
AKN‘nin 2019 başında kalkacak olmasıyla, servis sağlayıcılar da internet fiyatlarını şekillendirmeye başlamış durumdalar. Fiyatları ilk açıklayan şirketlerden biri olan Türk Telekom, büyük tepki sonrasında fiyatları kaldırmış ve açıklamayı başka bir tarihe ertelemişti. Şimdiyse, eğer onay gelirse Türk Telekom diğer operatörlere sağladığı kiralık hatlara yüzde 66 zam yapacak. Bu da internet fiyatları için yeni zamın en büyük habercisi oldu. Türk Telekom altyapısını kullanarak hizmet veren İnternet Servis Sağlayıcıları‘nın etkilendiği bu durumda, normalde ödediklerinden yüzde 66 daha fazla kira bedeli ödeyecekler.

İnternet fiyatları için zam kapıda!

TurkNet adına konuşan Sinan Durmuş, Türk Telekom’un eski müşterileri için düşük hızlarda yüzde 66, yüksek hızlarda ise yüzde 4,6 zam kararı aldığını ifade etti. Üstelik bu zamların üzerine henüz vergi ve masraflarda eklenmemiş durumda. Vergilerin de eklenmesiyle zam oranın daha da yüksek olması bekleniyor. Eğer bu zamlar onaylanırsa, internet fiyatlarında alternatif operatörlerde de yüzde 90‘a yakın zam gelmesi bekleniyor. Eğer Türk Telekom tarafından sunulan internet fiyatları Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından onaylanırsa, diğer operatörlerde zam kararı alacaklar. Bakalım neler olacak? Siz de yorumlarınızı hemen aşağıya yazmayı unutmayın.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS