Instagram YouTube’a rakip oluyor

Created | By: admin | 7 Haziran 2018
Instagram YouTube’a rakip oluyor
Facebook‘un sahibi olduğu Instagram, her geçen gün yeni özelliklerle kabiliyetlerini geliştiriyor. Bunlardan biri de bazılarının seveceği bazılarının da gereksiz bulacağı yeni bir özellik oldu. Yapılan açıklamaya göre Instagram 1 saatlik videolar yüklemeye izin verecek. Wall Street Journal tarafından yapılan habere göre, Instagram’a getirilmesi planlanan güncellemeyle birlikte 1 saatlik videoların yanı sıra dikey veya geniş açılı görüntüler üzerine de odaklanacağı söylendi. Böylece gerçek bir video paylaşma platformuna dönüşmesi beklenen Instagram’ın yayıncılar için yeni bir platforma dönüşme ihtimali doğuyor.

Instagram YouTube’a rakip olacak

Geçtiğimiz günlerde ABD’de yapılan bir araştırmaya göre gençlerin Facebook‘u terk edip YouTube gibi platformlara yöneldiği ortaya çıkmıştı. Atılan bu yeni adımın kan kaybeden Facebook‘un yeni bir hamlesi olması bekleniyor. Ancak YouTube‘a göre farklı bir platform olan Instagram’ın bu tarz bir adımla kendi ruhunu kaybedip istenmeyen bir yöne gitmesi de mümkün. Konu video olduğunda YouTube‘un bile yeterli kontrol sağlayamadığı düşünülürse bu yeni özelliğin Instagram‘ı bugünlere getiren kitleyi uzaklaştırma ihtimali de bulunuyor. Yeni özellik şimdilik belli kullanıcılar tarafından test ediliyor. Kısa bir süre sonra bu yeni özelliğin tüm kullanılıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS