İnsan sağlığını manipüle eden korkunç virüs!

Created | By: admin | 5 Nisan 2019
İnsan sağlığını manipüle eden korkunç virüs!
İsrail Ben-Gurion Üniversitesi Siber Güvenlik Araştırma Merkezi’nde bilgisayar virüslerinin insan sağlığına etkisini kanıtlayabilmek için kötü amaçlı bir yazılım oluşturuldu. Bu kötü amaçlı yazılımın hedefinde hastalıkları manipüle etmek var. Araştırmacılar bir devlet başkanı, üst düzey şirket yöneticisi veya politikacıyı ciddi bir hastalığa yakalandıkları konusunda inandırmanın veya var olan bir hastalığı yokmuş gibi göstermenin mümkün olabildiğini kanıtlamak istedi.

Kanseri manipüle ederek doktorları kandırdılar!

70’e yakın BT (Bilgisayarlı Tomografi) akciğer taraması geliştirilen bu kötü amaçlı yazılım veya diğer adıyla virüs tarafından değiştirildi. Neredeyse her seferinde üç farklı radyolog sonuçları gördüğünde yüzde 99 kanser teşhisi koydu. Aynı şekilde daha önce gerçekten kanser teşhisi konulan BT taramaları kötü amaçlı yazılım ile değiştirildi. Bu kez radyologlar bu hastaların yüzde 94 oranında sağlıklı olduğunu ve herhangi bir kanser bulgusu olmadığını belirtti. Radyologlara bu sonuçların kötü amaçlı yazılım tarafından değiştirildiği söylendikten sonra yarısı değiştirilmiş 20’ye yakın sonuç daha verildi. Yarısı değiştirilen bu sonuçlarda bile yüzde 60’lık bölümün gerçek olduğuna inandılar. Kötü amaçlı yazılım ile kanser bulguları sonuçlardan çıkarıldığında ise doktorlar yüzde 87’lik kısımda hastalık tespit edemedi ve gerçekten kanser olan bu kişilerin sağlıklı olduğunu söyledi. Bu testler test için güvenlik araştırmacıları tarafından yapıldığı işin endişeye gerek yok. Ancak, zaman zaman siber saldırılara maruz kalan hastahanelerde cihazlara bu tarz bir virüsün bulaşması büyük bir felakete yol açabilir.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS