Facebook hesabını kapatan kapatana

Created | By: admin | 2 Temmuz 2018
Facebook hesabını kapatan kapatana
Cambridge Analytica skandalı ardından kullanıcı kayıpları devam eden Facebook‘ta 1.8 milyon Avustralyalı sosyal ağı kullanmayı bıraktı. Dünya genelinde yaklaşık olarak 87 milyon Facebook kullanıcısının verilerinin Cambridge Analytica tarafından toplandığının ortaya çıkmasından bu yana sosyal medya devi, kullanıcı mahremiyeti ve topladığı kişisel verilerin güvenliği konusunda ciddi incelemeler ile karşı karşıya kaldı. Birçok kullanıcının tepki olarak Facebook‘u kullanmayı bıraktığı açıklanırken özellikle ABD’De gençlerin hızla Facebook‘u terk ettiği biliniyor. Son olarak Pureprofile araştırma şirketi tarafından yapılan bir çalışmanınsonucuna göre skandaldan bu yana Avustralyalı Facebook kullanıcıların yüzde 12’si hesaplarını sildi. Bu rakam ise ülkedeki 15 milyon kullanıcının 1.8 milyonuna denk geliyor. Ayrıca bu araştırma, diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında Avustralyalıların hesaplarını silmeye Yeni Zelandalı veya Amerikalılardan daha yatkın olduklarını, sadece Birleşik Krallık kullanıcılarının gerisinde kaldıklarını buldu. Kullanıcıların pek çoğu #deletefacebook akımını takip ederek hesaplarını tamamen kaldırmakta hızlı olsalar da, bazı Avustralyalı kullanıcılar sadece gizlilik ayarlarını değiştirmekle yetindiler ve bu kullanıcıların oranı da yüzde 14 olarak belirtilmiş durumda.

Facebook düşerken Instagram ve WhatsApp artıyor

Tüm bunlar olurken yine Facebook‘un sahibi olduğu Instagram ve WhatsApp kullanıcı sayısını artırıyor. Son aylarda atağa kalkan Instagram ve WhatsApp her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcı sayılarını artırıyor. Yani Facebook kan kaybederken firmanın diğer sosyal ağları etki alanlarını geliştiriyor.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS