Elon Musk’ın Uzaya Gönderdiği Tesla Roadster, En Çok ‘Yol Yapan’ Otomobil Oldu

Created | By: admin | 15 Mart 2019
Elon Musk’ın Uzaya Gönderdiği Tesla Roadster, En Çok ‘Yol Yapan’ Otomobil Oldu
En azından gözlemleyebildiğimiz evrende otomobil kullanan bizden başka kimse yok. Elon Musk’ın uzaya gönderdiği Tesla Roadster, dünya üzerindeki araçların yapabileceğinden çok daha fazla yol yapmış durumda.
Bir yıldan biraz daha önce SpaceX’in 27 motorlu roketi Falcon Heavy, üstünde bir Tesla Roadster ve Starman adlı astronot kıyafetli mankenle uzaydaki yolculuğuna başlamıştı. Araç, Musk’ın gelecekteki evi olması beklenen Mars’ı geçti.
Aracın yerini takip eden whereisroadster.com adlı siteye göre araç, şu anda gezegenimizdeki bütün yolların toplamından çok daha fazlasını kat etmiş durumda. Araç şu anda 807 milyon kilometreden fazla yol gitmiş durumda.
View image on Twitter
“Starman’ın şu anki konumu. Sonraki durak, evrenin sonundaki restoran.”
Starman ve Tesla Roadster, yörüngede ilk turlarını 2019 yılında tamamlayacak. Daha tur bitmeden araç tarih yazmayı başarmış durumda. Bu sayı her yıl artsa da 807 milyon kilometreye erişmesi zor. Daha önceki rekor, Irv Gordon’un 5 milyon kilometreye yakın yol yapan Volvo P1800’üne aitti. Garip bir şekilde Roadster, roketin yaktığı benzin göz önüne alındığında da tarihin en ekonomik aracı oluyor. Elon Musk’ın Roadster’i ve Star Man’ın yolculuğu daha uzun süre devam edecek gibi duruyor.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS