CRR’de Uluslararası Gitar Festivali yaklaşıyor

Created | By: admin | 8 Kasım 2018
CRR’de Uluslararası Gitar Festivali yaklaşıyor

Müzikseverler, 16-18 Kasım’da gerçekleştirilecek Uluslararası Gitar Festivali’nde, klasik gitarın yanı sıra flamenko gitarı performanslarını da takip edebilecek.

3. CRR Uluslararası Gitar Festivali 16 Kasım’da başlayacak. İçeriği açısından dünyanın önde gelen gitar festivallerinden olmayı hedefleyen festival, 16-18 Kasım’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda dünyaca ünlü gitar sanatçılarını ağırlayacak. Latin müziğinin duayenleri sahne alacak Festival kapsamında İspanya’dan Marco Socias ve İgnacio Rodes, İtalya’dan Salvatore Seminera, Venezuela’dan Gabriel Gullien, Fransa‘dan Laurent Boutros ve Arjantin’den Latin müziğinin duayenlerinden Ricardo Moyano performans sergileyecek. Ayrıca 3. CRR Uluslararası Gitar Festivali programında, Türkiye‘deki gitar dünyasının vazgeçilmez isimlerinden Melih Güzel ve Hüsrev İsfendiyaroğlu da yer alacak. Dünya çapında verdiği konserlerle ülkemizi temsil eden gitarist Sinan Erşahin ve birçok başarılı projeye imza atan Kağan Korad, flüt sanatçısı Nihan Atalay ve bandoneon sanatçısı Tolga Salman da müzikseverlerle buluşacak. Flamenko gitarı da festivale katıldı Bu yıl klasik gitarın yanı sıra flamenko gitarı performanslarının da sergileneceği festivalde, Türkiye’de flamenko müziğine gönül veren gitaristler Ezgi Anıl ve flamenko gitarı eğitiminin duayeni Ilgaz Benekay seyirciyle buluşacak. Festival kapsamında Marco Socias, Mehmet Gürgün, Ignacio Rodes, Ilgaz Benakay, Gabriel Gullien ve Mehmet Gürgün ustalık sınıfı dersler ile gitar tutkunlarıyla buluşacak. Üç gün boyunca 16 sanatçının performans sergileyeceği festival kapsamında, 6 konser ve 6 masterclass gerçekleştirilecek. CRR, Cemal Reşit Rey, Uluslararası Gitar Festivali, müzik, gitar,
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS