Beyaz Saray’dan Facebook ve Twitter kararı

Created | By: admin | 9 Temmuz 2019
Beyaz Saray’dan Facebook ve Twitter kararı
Beyaz Saray her yıl düzenlediği Sosyal Medya Zirvesi hakkında bu yıl farklı bir karar almış gibi gözüküyor. CNN kaynaklarına göre Facebook ve Twitter bu yıl etkinliğe davet edilmedi.

Beyaz Saray Sosyal Medya Zirvesi için Facebook ve Twitter kararı!

Beyaz Saray önümüzdeki Perşembe günü her yıl düzenlediği Sosyal Medya Zirvesi’ni düzenleyecek. Bu etkinlikte birçok sosyal medya uygulamasının üst düzey yöneticileri olacağı konuşulurken, bugün çıkan bilgilere göre Facebook ve Twitter’a davet gönderilmedi. CNN Business tarafından açıklanan raporlarda ise zirvenin sağ kesimin şikayetleri üzerine kurulduğu ortaya çıktı. Şirketler arasında tartışma ortamı oluşturulmamak istenmesinden dolayı Facebook ve Twitter’ın çağırılmama kararı alındığı da raporun ortaya koyduğu bilgiler arasında. Beyaz Saray Sosyal Medya Zirvesi için Facebook ve Twitter kararı! - ShiftDelete.Net (1) Beyaz Saray sözcüsü de bu konu hakkında sorulan soruları cevapsız bıraktı. Bugünün çevrimiçi ortamının fırsatları ve zorlukları hakkında sağlam bir beyin fırtınası için dijital liderleri bir araya getirecek etkinlik için Facebook ve Twitter kararının arka planı henüz net değil.

Durumun arka planındaki tahminler

Facebook ve Twitter uzun süredir muhafazakarlara karşı ön yargılı olduklarına ve konuşmalarını sansürlediklerine dair şikayetler alıyorlardı. İki şirket de bu iddiaları reddetmesine rağmen, muhafazakarların tepkisi azalmadı. Ayrıca Başkan Trump, bu yangına körükle giderek büyük teknoloji şirketlerine düzenli aralıklarla saldırdı ve hükümet tarafından düzenlenmeler gerektiğini öne sürdü. Bu yılın başlarında da Twitter CEO‘su Jack Dorsey Trump bir toplantı yapmıştı. Trump, Twitter’dan gelen takipçilerin çok az olduğunu ve kişisel profiline karşı özel olarak yapılmış bir az gösterim olayının söz konusu olduğunu iddia etti. Her ne kadar bu durumla birkaç ay içerisinde düzelmiş gibi gözükse de halen hükümet ve sosyal medya şirketleri arasındaki gergin ortam devam ediyor. Fakat Beyaz Saray’dan katılımcılar hakkında resmi bir açıklama gelmediğini de belirtmek gerekir.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS