Apple’dan kısmi körlük için patent

Created | By: admin | 11 Temmuz 2019
Apple’dan kısmi körlük için patent
Artırılmış gerçeklik denince akla gelen ilk şey genellikle AR Emoji ve sanal nesnelerin gerçek dünyaya yerleştirildiği benzeri uygulamalar akla geliyor. Fakat bunlarla birlikte, AR’nin bir dizi başka önemli özelliği de var. Apple kısmi körlük için AR uygulaması geliştirmek için patent aldı.

Apple kısmi körlük için AR uygulaması patenti aldı!

Birçok görme bozukluğu türü, kişilerin görüş alanında kısmi körlüğe veya tıkanmaya neden oluyor. Diyabet gibi hastalıklar nedeniyle görme zayıflığı olan insanlar da var. Bu insanlar görüş açılarının bir bölümünü engelleyen bu durum için farklı çözümler araştırıyorlar. Apple’ın USPTO’da yayımlanan yeni AR patenti, bu gibi insanlara görüş alanı açısından görüntüleri yansıtarak görme engelli kişilere yardım etmeyi amaçlıyor. Apple kısmi körlük için AR uygulaması patenti aldı! - ShiftDelete.Net2 Apple’ın yeni patenti, kişinin görüş alanını genişletmek için bir kamera veya görüntü sensörü kullanabileceğini ortaya koyuyor. Kamera sensörü görüş hattındaki engellenen kısmı belirler ve kullanıcıya tam bir görüntü vermek için görüntüleri çözümlemeye başlar. Apple kısmi körlük için AR uygulaması patenti aldı! - ShiftDelete.Net Bu çözümleme süreci kişinin görme bozukluğuna bağlı değişiklik gösterecek. Örneğin, bir kullanıcı görüşü zayıflattıysa, cihaz gerçek dünyayı daha iyi görebilmesi için görüntüyü kendi görüş alanı içinde büyütebilir. Ayrıca patent, kullanıcının etrafına bakarken bile bu çözümleme teknolojisinin konuyla ilgili kalmasını sağlayacak olan göz takibini de ortaya koyuyor. Patent içerisinde Apple bu teknolojinin nasıl çalıştığını göstermek için akıllı telefon benzeri bir cihaz kullanmış fakat resmi bir açıklama yapılmadığı için sistemin nasıl çalıştığı konusunda detaylı bilgiye sahip değiliz. Son olarak bu sistemin şirketin yeni çıkaracağı artırılmış gerçeklik gözlüğü ile ilgisi var mı yok mu bilinmiyor.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS