Apple yüksek fiyat politikası yüzünden suçlanıyor!

Created | By: admin | 19 Aralık 2018
Apple yüksek fiyat politikası yüzünden suçlanıyor!
Birçok farklı rapora göre Apple‘ın dünya genelinde satışlarında ciddi bir gerileme bulunuyor. Bu düşüşü irdeleyen The Wall Street Journal ise konuya farklı bir odak getiriyor ve Apple yüksek fiyat politikasının neden olduğu sorunları Hindistan üzerinden değerlendiriyor. 2018 yılı içerisinde tam 40 milyon Hindu vatandaşı ilk kez akıllı telefon satın almış. Bu rakam şirketler için müthiş bir büyümeyi ifade ediyor ama, satın alınan telefonların fiyat skalası farklı bir tabloyu gözler önüne seriyor. Alınan cihazların yüzde 95’i 500 doların altında telefonlardan oluşuyor.

Apple yüksek fiyat politikası nedeniyle birçok ülkede ilerleyemiyor

Apple yıllar boyunca sınırlı sayıdaki ama kaliteli ürünleri satma stratejisi başarılı oldu. Ama Hindistan (hatta Türkiye) gibi gelişmekte olan pazarlarda yüksek fiyatpolitikasını ısrarla koruması, markaya önemli ölçüde zarar veriyor. Cupertino devi söz konusu Hindistan olduğunda birçok farklı alanda tökezlemiş durumda. Mesela Apple açıldığı pazarlarda kendi deneyim mağazasını açmak konusunda çok ısrarcı bir şirket. Ama Hindistan’a fiziksel bir mağaza bile kuramıyor çünkü Hindistan hükümetinin regülasyonları çerçevesinde, mağazalarda satılan ürünlerin imalatında yüzde 30 oranında Hindistan çıkışlı materyaller kullanılması zorunlu. Elbette tüm bu olumsuzluklar hedeflere de yansıyor. İnsanlar çok daha uygun fiyat veren Android telefonlara yönelirken, Apple bir köşede bekliyor. Bakalım bu durumu değiştirmek ve gelişmekte olan pazarlarda yayılmak için neler yapacak?
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS