Apple Music, Spotify’ı kovalamaya devam ediyor!

Created | By: admin | 31 Ocak 2019
Apple Music, Spotify’ı kovalamaya devam ediyor!
Yüksek fiyat etiketi ve ülkelerdeki ekonomik kaygılar nedeniyle iPhone modellerine olan talebin zayıflaması Apple’ın son dönemde ciddi gelir düşüşü yaşamasına neden oldu. Ancak, 2018’in son üç ayı teknoloji devi için iyi geçti. Her ne kadar fiziksel ürünlere olan talepler azalsa da, dijital ortamda App Store başta olmak üzere,Apple Pay ve Apple Music gibi servislere olan ilgi artmaya devam ediyor. Peki, Apple Music kullanıcı sayısı hangi seviyeye ulaştı? Apple CEO’su Tim Cook, 2015 yılında kullanıcılara sunulan Apple Music servisinin 50 milyon ücretli aboneye ulaştığını açıkladı. Doğal olarak şirket bugüne kadar tek çeyrekte en yüksek müzik gelirini elde etmiş oldu.

Apple Music kullanıcı sayısı: 50 milyona ulaştı!

Bu kapsamda Apple Music’in 1 yıldan daha kısa bir sürede 10 milyondan fazla ücretli abone elde etmesi oldukça başarılı. Ancak, en büyük rakibi ve dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi müzik platformu Spotify’ın halen gerisinde kalıyor. Ocak 2019 itibariyle Spotify’ın ücretli abone sayısı 87 milyon olarak açıklandı. Ücretsiz aboneleri dahil ettiğimizde ise Spotify’ı aktif olarak kullananların sayısı 200 milyona ulaştı. Yani ücretli abone sayısında 37 milyon kişilik bir fark var. Spotify’ın 2016 ve 2017 yılında sağladığı büyüme, Apple Music’e kıyasla çok daha yüksekti. Bu nedenle Apple’ın en büyük rakibini geride bırakarak zirveye yerleşmesi kısa sürede mümkün görünmüyor. Genel tabloyu değerlendirdiğimizde ise Apple Music servisinin elde ettiği bu başarı, başta Tim Cook olmak üzere tüm şirketin yüzünü güldürüyor.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS