Android mesajlar yeni özelliklere kavuşuyor!

Created | By: admin | 17 Aralık 2018
Android mesajlar yeni özelliklere kavuşuyor!
GoogleAndroid mesajlar uygulamasının daha geniş bir kitle tarafından kullanılması için çaba göstermeye devam ediyor. Google aslında Hangouts‘da dahil olmak üzere bir çok mesajlaşma uygulamasıyla şansını denedi. Google yıllardır, Allo ve Duo başta olmak üzere birçok mesajlaşma uygulamasıyla WhatsApp karşısında tutunmaya çalışıyor. Bunların arasından tek sıyrılan ise Hangouts oldu. Hangouts daha çok görüntülü konuşmada tercih edilirken, Android mesajlarnormal bir sms uygulaması. Ancak, Google uygulamanın bu basit halini değiştirebilmek için uzun süredir büyük bir çaba gösteriyor. Peki, yeni güncellemeyle Android mesajlar nasıl özelliklere sahip olacak?

Android mesajlar güncellemesi neler getiriyor?

Mesajlar uygulaması son olarak Türkçe Google Asistan desteği almıştı. Böylece daha da kullanışlı hale gelen uygulama için şimdi ise takvim paylaşma özelliği sunuldu. Evet yanlış okumadınız, kişisel takviminizi paylaşmak için mesajlar kullanılabilecek. Hali hazırda bu tür paylaşımları yapabilecek uygulamalar bulunuyor. Ancak bunun direkt olarak mesaj olarak gönderebilmek ilginç olacak. Tabii ki bu özelliğin ne kadar kullanılacağını zaman gösterecek. Güncellemenin birkaç gün içinde tüm Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Eğer yeni özelliğin gelip gelmediğini kontrol etmek istiyorsanız takvimuygulaması üzerinden, mesaj olarak paylaşma seçeneğini görmeniz gerekiyor. android mesajlar, takvim Takvim paylaşmak özellikle, iş planlaması yapmak isteyeler için kullanışlı olabilir. Ancak bunun dışında nasıl bir kullanım alanı olabileceğini zaman gösterecek. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Android mesajlar uygulamasının bu yeni özelliği gerçekten de kullanışlı olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS