60.000 dolarlık Pokemon kartı bulunamıyor

Created | By: admin | 10 Temmuz 2019
60.000 dolarlık Pokemon kartı bulunamıyor
Pokemon Trading Card Game, 1996 yılında dünyaya tanıtıldığından beri popülerliğini artırmaya devam ediyor. Bu bağlamda kendisine sadık bir müşteri kitlesine sahip olan firma, bazen, çok uçuk fiyatlar karşılığında Pokemon kartıalışverişlerinin yapılmasından dolayı gündeme damgasını vuruyor.

Pokemon kartı satışları adına bir ilk yaşandı

New York’ta yaşayan bir Pokemon oyuncusu, geçen sene 60.000 dolar karşılığında bir adet kart sipariş etmişti. Sipariş edilen kartın özelliği, 1999 yılında yapılan Super Secret Battle turnuvasında ortaya çıkması ile bağlantılı. Trainer No. 3 isimli kart, o yılda düzenlenen turnuvanın üçüncüsünehediye edilmişti. Bu kartı bu kadar değerli kılan faktör ise turnuvaya özel olarak hazırlanmış olan ilgili materyalın dünya üzerinde sadece o kişide bulunması. Pokemon kartıAğustos 2018 tarihinde gerçekleştirilen alışverişi dramatik hale getiren olay, yaklaşık bir senedir Trainer No. 3’nin sipariş sahibine henüz ulaşmamış olması. Yaşanan mevzu ile alakalı konuşan smpratte adlı YouTuber, satışı yapan ve parayı ödeyen kişileri tanıdığını belirterek şunları söyledi: “Hem alıcıyı hem de satıcıyı çok iyi biliyorum. Olayı kurula iletmek ve şikayetlerini meşrulaştırmak için ellerinden geleni yaptılar. Pokemon kartı satışları Yirmi senelik bu eşyaya bir milyon adet kart paketi alınsa bile ulaşılamıyor. Peki, 50.000 dolar karşılığında sigortalanan karta ne oldu? İki tarafı da tanıdığını belirten YouTuber’a göre Trainer No. 3 ya çalındı ya da sevkiyatta kayboldu. ABD Posta Servisi, bu husus hakkında bir açıklama yapmaz iken, kartı satın alan kişi bir ilan verdi. Paylaşılan ilanda, kartın bulunmasına yardım edebilecek herkese 1000 dolar verileceği yazıyor.
Facebook Comments
Yorum yapılmamış
Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
İnegöl’ün Radyo İstasyonu 101.7 Radyo Medya “Bu Sese Kulak Verin” Sloganıyla 15 Eylül 1994 Tarihinde yayın hayatına başladı. Radyo Medya, seçkin programcıları, evrensel yayın ilkeleri ve dijital teknolojik donanımı ile kısa süre içerisinde İnegöl’ün en çok dinlenen yerel radyo istasyonu olarak yerini aldı. Radyo Medya, her yerde toplumun sesi olmaya çalışarak katıldığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri, kampanyalar, paneller ve organizasyonlar ile bölgenin lider radyosu olmayı hedeflemektedir.
Süleymaniye Mah. Park Yolu Cad. No:74 D:5
İnegöl/BURSA
0(224) 713 89 54
ÖNE ÇIKAN PAYLAŞIMLAR
 
 
Copyright © 2018 Designed by: BARAK AJANS